Akredytowane Centrum Egzaminacyjne LCCI IQ

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy posiada status Akredytowanego Centrum Egzaminacyjnego LCCI IQ od 2005 r. i organizuje egzaminy seryjne English for Business EFB, English for Tourism EFT z języka angielskiego specjalistycznego.


London Chamber of Commerce and Industry to międzynarodowa instytucja działająca w ponad 130 krajach z główną siedzibą w Wielkiej Brytanii. Jest jedną z największych brytyjskich instytucji, nadających kwalifikacje zawodowe w systemie National Vocational Qualifications (NVQs).


Wszystkie certyfikaty LCCI IQ od poziomu B2 posiadają akredytację Urzędu Służby Cywilnej w Polsce (na mocy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2009 r., Dz.U. nr 218, poz. 1695), i są oficjalnie uznawane przez administrację Rzeczypospolitej Polskiej za zaświadczenia potwierdzające znajomość języka obcego (od poziomu B2). W szczególności:

 

1. English for Business level 2 (Merit, Distinction)
2. English for Business level 3 i 4
3. SEFIC level 3 i 4
4. JETSET level 5, 6 i 7
5. First Certificate for Teachers of Business English (FTBE)


Certyfikowane egzaminy LCCI IQ na wszystkich poziomach są ściśle dopasowane do standardów Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). Kandydaci mogą wybrać egzamin na dowolnym poziomie biegłości językowej (A1-C2).


Certyfikaty EFB na poziomie 3 i 4 są uznawane podczas rekrutacji na wyższe uczelnie z wykładowym językiem angielskim na całym świecie np. Uniwersytety: Central Lancashire (Preston), Dundee, Durham Business School, East London, Edinburgh, Leeds Metropolitan. Certyfikaty EFB (English for Business) na poziomie 3 i 4 stanowią także cenne uzupełnienie kwalifikacji zawodowych tłumaczy oraz lektorów języka angielskiego.


Pełna nazwa organizacji zajmującej się przeprowadzaniem egzaminu English for Business to LCCI IQ ( International Qualifications). Jak sama nazwa wskazuje uzyskanie certyfikatu gwarantuje zdobycie kwalifikacji, które uznawane są na arenie międzynarodowej. Certyfikat LCCI z zakresu English for Business stanowi podstawę do zatrudnienia menadżerów w krajach Unii Europejskiej. Egzaminy EFB i SEFIC są wymagane w większości firm zachodnich działających w Polsce, zwłaszcza firmach konsultingowych, bankach oraz instytucjach finansowych jako potwierdzenie kompetencji językowych.

 


Obecnie Akredytowane Centrum Egzaminacyjne LCCI IQ przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy przygotowuje się do poszerzenia oferty egzaminów o egzaminy JETSET z języka angielskiego ogólnego. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Certyfikat JETSET jest świadectwem potwierdzającym znajomość języka angielskiego na poziomie biegłym JETSET level 7 (C2), zaawansowanym JETSET level 6 (C1) i podstawowym JETSET level 5 (B2) (Dz.U. z 17 kwietnia 2012 poz. 426 zal. nr 1).

 

Zapisy i informacje: Malwina Puchalska, Tel. 76/723 23 60, puchalskam@pwsz.legnica.edu.pl